Цікава інформація

        В середньому людина витрачає 38 днів на чистку зубів протягом життя. 


 Цікаві факти про зуби

   Зубний біль є одним з найбільш неприємних і болісних симптомів, так що не дивно, що люди давно намагалися знайти способи полегшити його. У Стародавньому Китаї хворий зуб обертали пергаментом, на якому були написані слова про полегшення болю. У Німеччині людині з хворим зубом рекомендували поцілувати віслюка. Дехто рекомендував при зубному болі забивати цвях в дуб. Японці ж встромляли голки в вербу, щоб заподіяти біль духу, який повинен забрати зубний біль, щоб припинити свій
. Отож, методи зменшення болю були самими незвичайними. Але в сучасному світі при перших ознаках зубного болю потрібно, зрозуміло, звертатися до стоматолога.


Як подружити дитину з стоматологом. 14 дієвих порад

      Часто похід до стоматолога для дитини і її батьків є майже нереальним завданням.  Дитина  плаче, не хоче відкривати ротик, не дозволяє подивитися чи полікувати зуб. І ніякі вмовляння  не допомагають. Діти, які ще ні разу не були у стоматолога і не знають, хто це такий, його не бояться. Страх з"являється потім, після невдалого візиту або якщо батьки самі вселили дитині цей страх. Як зробити так, щоб  після першого візиту до стоматолога малюк вийшов від  нього задоволеним? 

 1) Не лякайте дитину стоматологом! Так само, як і іншим лікарем, якщо звичайно не хочете,щоб малюк боявся їх і не підпускав до себе.  Лякаючи дитину візитом до стоматолога, лікаря, уколами та іншим, ми самі собі створюємо проблеми на майбутнє.  

2) Дитина, яка не була в стоматолога, його не боїться. Якщо мама боїться стоматолога, або хвилюється за малюка, за його поведінку, то ці переживання передаються дитині. Тому не перетворюйте похід до стоматолога в щось надзвичайне. Нехай це буде звичною справою, ніби ви йдете в магазин і т.п.  Якщо мама не може справитися з емоціями нехай йде з дитиною хтось інший (тато, бабуся і т.п.) 

 3) Розкажіть дитині, хто такий стоматолог і що він робить. Дитина повинна знати, куди його ведуть і що будуть робити. Не обманюйте, але і не використовуйте складних, незрозумілих, лякаючих слів. Див. пункт 6 и 7. 

 4)  Знайдіть доброго лікаря, який вміє працювати з дітьми. Такий спеціаліст знає, як знайти підхід до дитини, як не налякати її. 

 5) Пограйте вдома в стоматолога і пацієнта .Продемонструйте в грі всі маніпуляції, які лікар буде робити дитині. Сядьте в крісло, відкрийте рот, використовуйте палочки для імітації бормашини і т. д. 

 6) Не використовуйте слів, які можуть злякати дитину. Забудьте фрази: «Не бійся!» «Це не страшно», «Тобі нічого не будуть робити, а тільки подивляться» ,«Боліти не буде!» В таких фразах «НЕ» не сприймається, а дитина починає підозрювати щось погане. 

 7) Замініть звичні для стоматолога слова іншими. Укол = побрискати водичкою, заморозити зубчик, щоб не болів. Бурувати = вигнати червячка з зуба. Ставити пломбу= заліпити жуйкою нірку черв"ячка. І тому подібне. 

 8) Йдіть до лікаря в такий час, щоб дитина була виспана, сита і задоволена. 

 9) Якщо планується профілактичний огляд, то вашого спокою, розповідей та гри в стоматолога буде досить. На прийомі поводьте себя спокійно, як звично, ніби нічого особливого не відбувається. Не старайтеся приділити дитині більше уваги, турботи, ласки, щоб не загострювати його увагу на цьому.

               Якщо ви йдете до стоматолога, коли зубчик вже заболів, то крім вже              перечислених рекомендацій :

 10) Потрібно розказати дитині казку про те, що черв"ячок поїв зубчик, насмітив в ньому, а лікар його врятує, побрискає водичкою, щоб зубчик не болів, вичистить з нього сміття і закриє нірку спеціальною жуйкою.

 11)  Не обманюйте, що не буде боліти, краще скажіть, що буде трошки не приємно, але терпимо. Переконайте малюка, що навіть якщо трошки заболить, то він все зможе витримати. 

 12) Можна домовитися з лікарем і підготувати подаруночок для дитини. Нехай його дасть сам лікар за мужність і гарну поведінку в кріслі. Але це має бути звичайна маленька машинка або лялька, а не велика іграшка, яку дитина дуже хоче, тому що з кожним наступним візитом дитина почне вимагати все більшого і більшого.

 13) Можна дитині продемонструвати свій приклад - сядьте в крісло спочатку ви - нехай вам подивляться зуби, щоб дитя бачило, як це відбувається і що саме роблять. Старайтеся проявляти позитивні емоції і бути дуже спокійним. 

 14) І останнє : приводьте дитину до стоматолога часто, щоб для неї це була звичайна регулярна процедура. Тоді і лікування буде безболісним, і не буде страху. 


Чому так важлива гігієна порожнини рота ?

    
     На перший погляд це виглядає, як тенденція часу, як намагання за всяку ціну вичавити ваш гаманець. Це не так. Це насправді метод лікування, який допомагає запобігти гінгівіту, парадонтиту і карієсу. Тому, навпаки, ви будете економити гроші в майбутньому.

      Профілактичні огляди мають на меті виявлення карієсу чи інших захворювань. Гігієна порожнини рота допомагає позбутися зубного нальоту, каменю, пігментацій, які осідають в важкодоступних місцях. Гігієна запобігає більш серйозним проблемам в порожнині рота. 

    Для того, щоб мати здорові зуби та ясна потрібно двічі в рік робити гігієну, на додаток до профілактичних оглядів.





Запис на прийом


      

                Лікування карієсу зубів, профілактика карієсу



 


          Карієс - це захворювання, яке відоме, на жаль, практично всім.
    Патологічний процес може проявлятися відразу після прорізання зубів і швидкість  його розвитку буде залежати від багатьох факторів
 - рівня імунітету
 - стану шлунково-кишкового тракту
 - складу слини
 - насиченості емалі кристалами гідроксиапатиту
 - умов харчування
                  все це разом визначає ступінь можливості розвитку каріозного процесу.
    Велике значення у виникненні і розвитку карієсу має гігієна порожнини рота. У нас в роті знаходиться велика кількість мікроорганізмів, деякі з них є сапрофітами, тобто не шкодять здоров"ю, але є і інші, результатом життєдіяльності яких є виділення органічних кислот. Кислота сприяє демінералізації емалі.
    Карієс проходить по різному, але завжди створює дискомфорт і больові відчуття.
Якщо до стоматолога звернутися на ранній стадії захворювання, то лікування займе одне-два відвідування . Якщо карієс буде ускладнений пульпітом або періодонтитом, то часу на лікування потрібно більше.
    Для профілактики карієсу
 - необхідно ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота
 - правильно харчуватися
 - регулярно відвідувати стоматолога.

                                                                         


запис на прийом


Немає коментарів:

Дописати коментар